پروفسور منصور نیکخواه بهرامی  
 

نام : منصور

نام خانوادگی : نیکخواه بهرامی

محل تولد : قزوین

تاریخ تولد : ۱۳۱۸

رشته تحصیلی : مکانیک

مدرک تحصیلی : دکترای مکانیک مهندسی از دانشگاه تگزاس

ـ استاد ممتاز دانشگاه تهران

-چهره ماندگار مهندسی مکانیک در سال ۸۵

ـ استاد برگزیده انجمن مهندسان مکانیک ایران سال ۷۸

ـ عضو هیات ممیزه دانشگاه تهران ۵ دوره دو ساله

ـ عضو هیات ممیزه دانشگاه خواجه نصیر طوسی

بیوگرافی

دکتر منصور نیکخواه بهرامی، استاد ممتاز دانشکده فنی دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی نیمه وقت دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است. وی در سال ۱۳۱۸ در قریه شیزر از بخش طارم سفلی در استان قزوین به دنیا آمده است و در سال ۸۵، در آستانه ۶۸ سالگی، بعنوان چهره ماندگار رشته مهندسی مکانیک کشور انتخاب شده است…

وی دیپلم متوسطه را از دبیرستان هدف تهران در سال ۱۳۳۷ اخذکرده است و جزو نخستین دوره دانش آموزان این دبیرستان بود. وی پس از اخذ دیپلم، در سال ۱۳۳۸ به آمریکا رفت و در دانشگاه «کلمبیاً در شهر نیویورک مشغول تحصیل شد. بعد از مدتی به دانشگاه تگزاس رفت و در آنجا (شهر آستین ایالت تگزاس) دانشنامه مهندسی ساختمان گرفت. آن موقع دانشگاه تگزاس، جزو ده دانشگاه برتر دنیا بود. به دلیل علاقه زیاد به ریاضی و کارهای تئوری و تحقیقی، دکترای خود را در رشته مکانیک مهندسی (با مهندسی مکانیک اشتباه نشود) گرفت. این رشته، در واقع یک رشته بدون لیسانس و در سطح فوق لیسانس و دکتری است که از رشته های ساختمان، مکانیک و هوافضا دانشجو جذب می کند. وی با فوق لیسانس ساختمان، دکتری این رشته (مکانیک مهندسی) را اخذ کرد و پس از اخذ دکتری در سال ۱۳۴۸ به ایران برگشت. در تاریخ هشتم تیرماه سال ۱۳۴۸، به دعوت پروفسور فضل ا.. رضا، در رشته مهندسی مکانیک، مشغول به تدریس در دانشکده فنی دانشگاه تهران شد.

فعالیت های آموزشی و پژوهشی

حاصل کار وی علاوه بر آموزش دروس مختلف مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران و اغلب دانشگاه های مهم ایران، تحقیقات عمدهای است که در قالب کتب و مقالات معتبر بین المللی به چاپ رسیده است. تالیف ۸ کتاب در مباحث برنامه نویسی، محاسبات عددی، دینامیک و ارتعاشات و حدود ۵۰ مقاله در کنفرانسهای علمی و مجلات معتبر بین المللی در زمینه‌های مذکور و ۴۵ سال تدریس در دانشگاههای داخل و خارج از کشور و چهره ماندگار ایران در مهندسی مکانیک می باشند می باشد. وی همچنین یکی از پایه گذاران آموزش درس برنامه نویسی کامپیوتر در ایران بود.


 

 

 

 

 

تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ,۴ دی , ۱۳۹۳

کليه حقوق متعلق به موسسه آموزش عالي آيندگان مي باشد.
طراحـي و اجرا :موسسه آموزش عالی آیندگان